O tej porze za tydzień będziemy już zwarci i gotowi do sobotniego porannego wyjazdu do Austrii. Kierunek Lofer.

 

Lofer to gmina licząca niecałe 2 000 mieszkańców i ciesząca się międzynarodową opinią renomowanego ośrodka narciarskiego. Także turystom zainteresowanym zwiedzaniem Lofer ma wiele do zaoferowania. Można na przykład wybrać się na wycieczkę śladami drwali ? podążając starą ścieżką z drewnianymi umocnieniami wiodącą z Diabelskiego Wąwozu (Teufelsschlucht) w kierunku Unken lub też poznać tajemnicę ruiny twierdzy w Przełęczy Strub. Piękne ślady historii znaleźć można także w centrum Lofer: gotycki kościół parafialny zachwyca odwiedzających freskami z XV wieku.

W zimie Lofer jest znana przede wszystkim jako ośrodek narciarki. Dobrze naśnieżone stoki nadają się zarówno dla początkujących narciarzy jak i dla profesjonalistów. Poza tym oferujemy naszym gościom w sumie 80 kilometrów długodystansowych tras biegowych przecinających wzdłuż i wszerz całą Dolinę Saalach. Przytulne schroniska górskie przeistaczają się w zimie w gorące bary, które wabią grzanym winem oraz imprezami.

W lecie Lofer wygląda całkiem inaczej. Poza dostępnymi przez cały rok trasami turystycznymi oferuje także ochłodę w rześkiej wodzie. W parku rozrywki Steinbergbad Lofer oczekują na Państwa basen kąpielowy z wieloma atrakcjami, dziki strumień oraz obszerna strefa dla rodzin. A ten, kto chce w wodzie nie tylko odpoczywać, może sięgnąć po wiosła. Dla kajakarzy oraz entuzjastów raftingu Saalach ma w zanadrzu ambitne wyzwania.

Tradycyjnie jest to okazja do rezygnacji z subskrypcji spamowania Twojej skrzynki e-mail. Jeśli nie masz ochoty na otrzymywanie informacji o tym co aktualnie robimy i czy Ela wjechała na trawę wyślij e-mail o treści dowolnej na biuro(małpa)e-gregor.com.

Śpimy i jemy śniadanie tutaj (http://www.edergut.com):

A obiado-kolacje jemy dla odmiany i dla sportu :) tutaj (http://www.hubertus-lofer.net):

Informacja dla Pawła :)

Już niebawem będziesz mógł podziwiać moją małżonkę w nowym turkusowym kostiumie, który przysłał nam Amazon.co.uk :P. Są dobre promo teraz, mam nadzieję, że moja kurtka również dotrze :)

Zagadka dla wszystkich, ile to kosztuje (4 osoby, 4 skipassy, nocleg i wyżywienie HB) ? No, come on…


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder