Garncarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł (znane od neolitu). Jest to rękodzielniczy wyrób ceramicznych naczyń i przedmiotów codziennego użytku. Teraz możesz spróbować swoich sił w tworzeniu wszelkiego rodzaju garnków, waz czy wazonów na iPadzie. Pottery HD jest aktualnie przecenione z 4.29 EUR na 0.79 EUR. W tej cenie tylko przez 48h.Większość z Was widziała zapewne film ?Uwierz w ducha? i pamięta jak Demi Moore wyrabiała glinę na kole. Jeśli jednak nie widzieliście lub nie pamiętacie tej sceny to wyglądała mniej więcej tak (chociaż mam wrażenie, że niekoniecznie tak):

Aplikacja Pottery HD pozwala tworzyć z gliny, w podobny sposób jak w rzeczywistości, wazony, wazy, misy, talerze, dzbanki itd. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Po ulepieniu z gliny naczynia wypalamy jest w piecu,  a następnie możemy je malować oraz ozdabiać ornamentami. Każde naczynie trafia do naszej kolekcji, z której jeśli zechcemy może trafić na aukcję, a za w ten sposób pozyskaną gotówkę możemy dokupić ze sklepu dodatkowe elementy do zdobienia naczyń.

Dodatkowo w grze pojawiają się zadania (w formie wiadomości e-mail), które pozwalają również zarabiać. Otrzymujemy np. email z informacją, że nasza znajoma widziała w Grecji świetną misę i zapragnęła aby stworzyć dla niej podobną za mniejszą lub większą opłatą. Dodam, że tworzenie naczyń na zamówienie jest dość trudne, ponieważ zleceniodawcy potrafią odrzucić naszą produkcję z różnych przyczyn (główną jest brak podobieństwa do wymarzonego naczynia :). Każdym stworzonym naczyniem możemy pochwalić się poprzez e-mail lub serwisy społecznościowe (Facebook, Twitter). Na uwagę zasługuje fakt, że aplikację stworzyła rodzima firma z Gliwic ? iDreams.pl. Zobaczcie z resztą sami jak wygląda gameplay:

Na potrzeby gry został również stworzony społecznościowy portal PotteryGame, w którym użytkownicy Pottery HD prezentują swoje dzieła.

Aplikacja kosztuje 0.79 EUR, ale jest warta swojej ceny. Do kupienia w iTunes: Pottery HD. Obsługuje język polski.

Kategorie: Technikalia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder