Pogoda

Z pogodą trafiliśmy. W niedzielę (11 grudnia) jeździliśmy jeszcze po śniegu z 3 grudnia, ale w poniedziałek (12 grudnia) napadało ponad 10 cm nowego. We wtorek mieliśmy piękną pogodę. A w środę znów nowy śnieg. Temperatury w Pinzolo koło 0, na Madonnie relatywnie ciepło do -4, więc idealnie bo nie marzliśmy, poza ostatnim dniem kiedy wiał mocny wiatr i śnieżyło.

Ceny

Konsumpcja na stoku – średnio drugie danie (secondo piatti) kosztuje 8.5 EUR. Piwo na stoku 5 EUR. Frytki 4.5 EUR. W Madonnie przy głównych stokach dostępne sa 3 restauracje. Na samym szczycie, kolejna troche niżej (mniejsza ale mniej oblegana) oraz trzecia przy kolejce Groste II. Ceny podobne, różne menu (najlepsze chyba na samej górze).

Ceny w sklepach – podobne do naszych (koło wyciągu w Pinzolo jest sklepik Conad, tańszy niż sklep w centrum Pinzolo). Najtańsze lokalne piwo – 0.63 EUR, Birra Moretti w 3paku 2.39 EUR (3×0.33). Duże chipsy solone można mieć już za 0.63 EUR. Natkneliśmy się również na sałatę za 3 EUR (sic!). Jakieś lokalne Nestea za 1 EUR.

Pizza w Pinzolo (d’Angello) od 12 EUR za pizze gigant (8 wielkich kawałków), którą można sobie “złożyć” z różnych rodzajów pizzy. Można też kupić 2 kawałki, pół pizzy itd.

Benzyna – od 1.49 EUR (Austria) do 1.72 EUR (Włochy).  Przed wjazdem do Włoch warto zalać do pełna w Austrii, aby uniknąć tankowania we Włoszech.

Płatne autostrady – winieta (10 dniowa) w Austrii 8 EUR, następnie kawałek płatnej autostrady w Austrii  – kolejne 8 EUR, autostrada we Włoszech pod Trento – 11 EUR. Wracaliśmy z Franfkurtu przez A2 (łączącą Berlin z Poznaniem). Nowa otwarta część jest bezpłatna (do maja), kolejne 2 odcinki po 13 zł każdy. Uwaga. Najbliższa stacja benzynowa jest położona około 130 km za polsko-niemiecką granicą, więc nie polecamy wjeżdżania  do Polski na oparach. Dodatkowo jest to stacja Orlen, na której zatankujesz tylko Verve 98 (za 5.57 PLN). Pozostałe rodzaje benzyny (np. 95) są niedostępne (wszystkie dystrybutory “zapieczętowane”). Duża część zjazdów na A2 jest jeszcze zamknięta.

Dojazd z Pinzolo do Maddonny Di Campiglio

Jeśli akurat traficie na okres, w którym w Pinzolo nie ma śniegu (nie działa wyciąg dla narciarzy) to będziecie zmuszeni podróżować codziennie do Madonny skibusem lub autem. W przypadku własnego transportu należy się liczyć z wydatkiem 3.5EUR codziennie na parking pod wyciągiem na Madonnie (jeśli już musisz to parkuj po lewej stronie pod dachem – cena ta sama a nie trzeba odśnieżać auta). Trasa Pinzolo – Madonna zajmuje około 20-30 min. – stale odśnieżana przez pługi, nie mieliśmy potrzeby zakładania łańcuchów, ale podejrzewam że jak napada śniegu to inaczej nie da się wjechać na górę.

Kilometry

Gdynia – Berlin – Pinzolo – 1500km, Pinzolo – Frankfurt – Gdynia 1800 km. Na nartach – 102.5 km.

Wszystkie zdjęcia tutaj. Wszystkie filmy tutaj.

 


1 komentarz

pawels · 19 grudnia 2011 o 15:12

Dzięki za szczegółowy opis :) Oprócz benzyny to chyba reszta nie zmieniła się za mocno od czasu naszego pobytu. Jakby nie było – fajnie sobie wypoczeliście :)

Dodaj komentarz

Avatar placeholder