Zacznijmy od ostatniego nabytku Eli czyli deski Volk Flavor (długość 147 cm), model 2016 (jest już również dostępna odmieniona kolorystycznie wersja na rok 2017, ale nie pasuje do kurtki Eli :).

Lekki i zwinny Flavor zawsze i wszędzie jest gotowy do akcji. Specyficzny damski, wąski kształt z długą krawędzią efektywną, pozwala na szybką jazdę z krawędzi na krawędź i dobre trzymanie na lodzie. W sypkim śniegu, dzięki konstrukcji z rockerem na nose, jest bardzo dobre noszenie. Średni flex, wybaczająca geometria są pomocne gdy wjeżdżasz do parku. Rdzeń drewniany jest tu obudowany z obu stron potrójnym splotem włókien szklanych Triaxial. Deska dzięki temu jest mocniejsza, bardziej sprężysta i może być ?cieńsza? co skutecznie obniża jej wagę. Powoduje też że skręcanie jest bardziej płynne i stabilne. Deska nie ?chrupie? pod nogami w skręcie, bardzo spokojnie zachowuje się. Dzięki temu możesz skupić się na technice jazdy a nie na utrzymywaniu równowagi.

Gregor od kilku lat jeździ na Volk Dash (155 cm). Dash to wszechstronna deska dla tych, którzy chcą się nauczyć dobrze jeździć, a także dla tych, którzy podstawy techniki już ogarnęli a teraz potrzebują mocniejszego wsparcia deski, by np. szlifować jazdę na krawędziach. Skrętność i poręczność Dasha docenimy w trudniejszych miejscach, w gorszych warunkach, większą sztywność poprzeczną gdy będziemy chcieli zablokować deskę na krawędzi, by jechać skrętami ciętymi. Nie jest to deska zbytnio sztywna, dlatego nawet przy słabszej pracy kolan, można ją bez większych problemów docisnąć, wygiąć. A to wiele ułatwia, nie walczysz z deską a możesz skupić się na technice. Całkiem dobre noszenie w puchu zachęca do zjechania z trasy, a ustawienie wiązań na środku poprawia tu właściwości freestylowe. Nie jest to jednak deska na duże skocznie czy też do pajpu.

Maja i Maks to miłośnicy dziecięcych desek Burton Chopper w dwóch wersjach kolorystycznych i o różnych długościach (120 i 130 cm). Model Chopper przeznaczony jest dla dzieci, które chcą uniknąć frustrującego kontaktu z dwiema deskami oraz uczenia się skomplikowanej techniki jazdy na nartach. Przyjazny dla początkujących zestaw zalet reprezentuje między innymi wypukły ślizg, zapobiegający ?wrzynaniu? krawędzi w stok, oraz najbardziej miękki z możliwych flex, sprawiający, że nawet najlżejsi użytkownicy nie będą mieli absolutnie żadnych problemów z manewrowaniem deską lub jej zatrzymaniem. Rocker, czy camber? Jaki profil deski jest najwłaściwszy dla dziecka? Żaden z nich! Najlepszy jest profil płaski, od dzioba deski po jej ogon, który zapewnia optymalną stabilność, utrzymanie równowagi i kontrolę nad deską.

Kategorie: Zima

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder